Blog
Targi Warsaw Industry Automatica 10-12 maj 2022 - stanowisko GM AUTOMATYKI
10-12 maj byliśmy obecni na Targach Warsaw Industry Automatica 2022. Zaprezentowaliśmy naszą najnowszą celę zrobotyzowaną - RedCell.
Oferta pracy - Starszy Automatyk - Kraków
Stanowisko: Starszy Automatyk
Miejsce pracy: Kraków
Szczegóły: cały etat, umowa o pracę lub kontrakt B2B
Aplikuj!
PODAWANIE TYPU FLEX FEEDING - na przykładzie podawanie kondensatorów
Dlatego cały przemysłowy świat z nadzieją patrzy na bardzo intensywny wzrost rozwiązań typu flexible feeding - systemów elastycznego podawania części. Co jest w nich takiego wartościowego? Zobaczcie sami - na przykładzie podawania małych elementów elektroniki.
Rodzaje i zastosowanie szaf sterowniczych
Szafy sterownicze odgrywają ogromną rolę przy zapewnieniu bezpiecznej i wydajnej pracy wszędzie tam, gdzie obecne są różnego rodzaju urządzenia elektryczne i elektroniczne. Bez nich ciężko wyobrazić sobie zarządzanie energią i sterowanie dużą ilością urządzeń. Dobrze zaprojektowana i wyposażona szafa sterownicza to gwarancja efektywne, niezawodnej i ekonomicznej pracy przez długie lat.
Projektowanie linii produkcyjnych - krok po kroku
Linie produkcyjne i montażowe to niezbędny element każdej fabryki. Przed zleceniem wykonania urządzenia, projekt powinien być odpowiednio zaprojektowany i przemyślany, aby uniknąć problemów na etapie wykonania. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu linii produkcyjnych?
Automatyzacja linii produkcyjnych - podstawowe zasady
Dzięki automatyzacji linii produkcyjnych można nie tylko skrócić czas wytwarzania wyrobów gotowych, ale również przejść na produkcję wieloseryjną, czy też zmniejszyć ryzyko błędu i niedopatrzenia, wywoływane przez czynnik ludzki na linii produkcyjnej. Jednak choć zalety zrobotyzowania produkcji są zrozumiałe lepiej nie powierzać prac modernizacyjnych przypadkowej firmie. Automatyzacja powinna bowiem przebiegać w ściśle określony sposób.
Różne konstrukcje przenośników taśmowych
Przenośniki taśmowe to bardzo przydatne konstrukcje wykorzystywane głównie w magazynach, składowiskach, kopalniach czy na liniach produkcyjnych. Służą one do transportu materiałów drobnych bądź sypkich. W zależności od przeznaczenia i zastosowania mogą jednak różnić się od siebie pod względem konstrukcji. Przyjrzyjmy się tym najczęściej spotykanym.
Automatyczne maszyny montażowe - zalety stosowania ich w procesie produkcyjnym
Produkcja przemysłowa wymaga stosowania rozwiązań, które są w stanie wpłynąć na maksymalne podniesienie wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości. Jednym z rozwiązań wykorzystywanych przy opracowywaniu optymalnie działających linii produkcyjnych jest wprowadzanie do nich automatycznych maszyn montażowych. Przyjrzyjmy się bliżej zadaniom, które mogą realizować tego typu urządzenia oraz sprawdźmy, jakie są ich główne zalety.
Serwis linii montażowych - dlaczego jest tak ważny?
Prawidłowe działanie linii montażowych jest podstawą sprawnej i efektywnej pracy w zakładzie produkcyjnym. Linie montażowe składają się zespołu urządzeń, w tym: transporterów, maszyn wspomagających, robotów i manipulatorów przemysłowych oraz stanowisk montażowych. W zależności od zapotrzebowania i specyfiki produkcji ich szczegółowy skład może być uzupełniony o przenośniki oraz inne urządzenia. Dowiedz się, dlaczego warto regularnie serwisować linie montażowe!