Oferta pracy - Starszy Automatyk - Kraków

Poszukujemy osoby na stanowisko Starszego Automatyka w naszym biurze projektowym w Krakowie.

Zakres obowiązków:

  • Opracowanie koncepcji sterownia projektowanej maszyny i linii produkcyjny, zgodnie z obowiązującymi przepisami,

  • Dobór rozwiązań technicznych w realizowanych projektach

  • Aktywny udział w projektowaniu maszyn,

  • Współpraca z Działem Projektowym oraz Montażowym

  • Dobór komponentów automatyki,

  • Tworzenie dokumentacji technicznej maszyny,

  • Uruchomienie maszyny, sprawdzenie funkcjonalności na terenie firmy,

  • Wyjazdy na uruchomienie maszyny do naszej Hali Produkcyjnej do Olkusza,

  • Uruchomienie maszyny u klienta,

  • Wyjazdy serwisowe do klienta,

  • Terminowość powierzonych zadań,

  • Komunikacja z klientem,

  • Programowanie robotów przemysłowych,

  • Konfiguracja i programowanie układów serwo napędowych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne – specjalność automatyk, mechatronik,

  • Znajomość programowania sterowników PLC (np. Siemens ,Schneider Electric),

  • Znajomość programowania paneli operatorskich (np. Siemens, Proface, Schneider Electric) ,

  • Znajomość programowania robotów (np. Epson, Yamaha, UR, Hyundai lub innych),

  • Praktyczna znajomość podzespołów automatyki np. falowniki, czujniki, silniki,

  • Znajomość czytania schematów elektrycznych i rysunku technicznego,

  • Gotowość do wyjazdów służbowych,

  • Kreatywność w rozwiązywaniu problemów,

  • Dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku,

  • Znajomość zagadnień z zakresu pneumatyki,

  • Znajomości napędów elektrycznych falownikowych oraz serwonapędów i pneumatyki,

  • Znajomości sieci komunikacyjnych CanOpen, Ethernet/IP, Profinet,

  • Prawo jazdy kat. B,

  • Znajomość języka angielskiego pozwalającym na swobodną komunikację ,

  • Sumienność, uczciwość, dokładność, zaangażowanie, odpowiedzialność,

  • Inicjatywa w działaniu, nastawienie na rozwiązywanie problemów oraz kreatywne podejście do wykonywania realizowanych zadań,

  • Efektywna organizacja czasu pracy,

  • Znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem maszyn.

Mile widziane:

  • Znajomość systemów wizyjnych,

  • Uprawnienie eksploatacyjne do 1KV,